Esenciální oleje a vůně

Čisté esenciální oleje 100% přírodního původu mohou být použity k inhalaci v ultrazvukových difuzérech, zvlhčovačích vzduchu a aromalampách. Vybrané esenciální oleje se používají jako součást masážních a koupelových přípravků, případně k potírání a saunování. Esenciální oleje mají specifické biochemické složení a obsahují látky, které blahodárně působí na psychiku a biochemizmus lidského organizmu. Jejich terapeutické účinky, kterými se zabývá aromaterapie jsou citlivým a přirozeným řešením psychických, kosmetických i zdravotních problémů.


Vonná kompozice je směs esenciálních olejů, které se vzájemně podporují ve svých aromaterapeutických účincích a svou harmonií vůní vytvářejí jedinečný produkt okouzlující smysly. Některé kompozice uklidňují a uvolňují, některé povzbuzují, některé pročistí vzduch, jiné zpříjemní Vánoční svátky. Jsou vhodné do aromalamp i  difuzérů.


Vonné oleje mají syntetické složení nebo jsou tvořené kombinací esenciálních olejů a syntetické složky. Využívají se samostatně nebo jako součást vonných náplní k provonění interiéru prostřednictvím aromalampy, ultrazvukového difuzéru, aroma difuzéru a vonné svíčky nebo pro výrobu vlastních vonných produktů. Oproti blahodárným účinkům esenciálních olejů na lidský organizmus a psychiku jsou účinky vonných olejů sporadické nebo žádné.

TIPY na použití vonných olejů:

  • 1-2 kapky v mističce s vodou postavené třeba na poličce pohltí nepříjemné pachy na wc
  • Při praní nakapejte vonný olej místo aviváže na prádlo, nebo do pracího prášku v poměru 1 kapka na 1 kg prádla. Vaše prádlo vydrží na dlouhou dobu příjemně provoněné.
  • Domácnost jednoduše provoníte i při vysávání, stačí nakapat 2 až 3 kapky do vysavače.
  • Vyzkoušejte vonný olej nakapat do vody při vytírání podlahy a zpříjemněte si úklid některou ze svěžích vůní.
  • Pár kapek vonného oleje oživí vůni potpourri, keramiky nebo dřevěných kuliček do šatní skříně a botníku.
  • Pokud rádi tvoříte, využijte vonné oleje při výrobě vlastních vonných produktů jako jsou například vonné svíčky nebo vonné vosky.

 

Popisy všech esenciálních olejů, složení vonných kompozic najdete v článcích v rubrice AROMATERAPIE.

 

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem