Sady razítek Aladine

Razítka pomáhají velmi hravou formou rozvíjet jemnou motoriku, kreativní myšlení a fantazii. Při hře jsou děti motivovány k dokreslování prostředí, dalších postav i k vyprávění příběhů. Jsou tedy ideální pro společné tvoření, hraní a hravé učení s rodiči nebo prarodiči, skvělé pro použití ve školkách, školách.

Sady obsahují razítka a razítkovací polštářek s vypratelným, umyvatelným a nezávadným inkoustem.

Jak s razítky pracovat?
Razítkování je jednoduché, nicméně zkušenosti ukazují, že je dobré první razítkování absolvovat s dítětem a ukázat mu správnou techniku.

  • Před razítkováním si připravte vlhčené ubrousky na otírání prstů a  další pomůcky k vybarvování a dokreslování: pastelky, fixy, voskovky, vodovky a štětec ...
  • Pro větší přehlednost doporučujeme společně s dítětem vyskládat razítka na jednobarevný tác nebo čtvrtku a roztřídit je podle souvislostí, podle abecedy nebo rovnou rozmístit tak jak budou uspořádány na obrázku.
  • Razítka se "namáčejí" do inkoustového polštářku spodní gumovou (oranžovou) stranou. Ještě před prvním namočením do inkoustu se nám osvědčilo razítko vzít do ruky, otočit ho a prstem projít po textuře gumového štočku. Dítěti tak ukázat stranu, která razítkuje se slovy: "Podívej, razítkuje vždy tato strana.". K dokonalému obarvení razítko stačí několikrát jemně přitlačit na polštářek.
  • Poté se razítko položí spodní namočenou stranou na papír, a prsty zatlačí postupně na všechny části razítka, aby se dokonale obtiskly všechny části motivu, zejména ty uprostřed. Tento proces doporučujeme využít k upevňování slovní zásoby a pojmenovávání částí těla: "Zatlačíme na hlavu, na uši, na oči, na břicho, záda, nohy." nebo dopravních prostředků.
  • Po ukončení práce mohou děti razítka očistit vlhčenými ubrousky. Razítka pak stačí omýt vlažnou mýdlovou vodou, popř. použít jemný kartáček, a nechat volně uschnout. Razítkovací polštářek vždy zavírejte a uložte víčkem dolů.
  • V průběhu práce také můžeme razítka odkládat do nádobky s vodou a na závěr je pak pečlivě očistit kartáčkem.
  • Obtisky lze dále vybarvovat pastelkami, fixy, vodovkami a obrázky dále dotvářet.

Razítkovat můžete také barevně pomocí barevných razítkovacích polštářků.

 

 

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem